Tenis
fot: randrlife.co.uk

Magda Linette, rozstawiona z numerem 8, po trzysetowym pojedynku z Amerykanką Madison Keys (nr 9) przegrała w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Charleston. Tym samym w USA nie mamy już reprezentantek Polski.

Po zaciętym początku spotkania Magda została przełamana w 3. gemie. Kolejne podania wygrywały serwujące, ale przy wyniku 2:4 Polka utraciła serwis po raz drugi. Chwilę później Keys zakończyła seta, wygrywając 6:2.

Drugą partię Linette rozpoczęła znacznie lepiej. Szybko przełamała Amerykankę, wychodząc na prowadzenie 3:0. Następnie wystarczyło wygrywać gemy przy swoim podaniu i tak właśnie zrobiła Magda, kończąc seta wynikiem 6:3.

Ostatnia część meczu zdecydowanie nie poszła po myśli Polki. Tym razem to ona zaczęła seta od wyniku 0:3 i nie była w stanie odrobić strat. W dodatku dała się przełamać po raz drugi i musiała się pogodzić z porażką w tym meczu 2:6, 6:3, 1:6

Wcześniej w Charleston w deblu na etapie 1 rundy odpadły Katarzyna Kawa wraz z Alicją Rosolską.

Źródło: SBC Portal sportowy