Magda Linette po trzysetowym boju pokonała Włoszkę Elisabett Cocciarett w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Madrycie.

Polka, która sklasyfikowana jest na 48. miejscu w rankingu WTA, spotkanie rozpoczęła od straty własnego podania. W szóstym gemie Linette doprowadziła do wyrównania, jednak radość nie trwała zbyt długo. Kolejne trzy sety padł łupem rywalki, która wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugim secie Linette zaczęła grać pewniej i po siedmiu gemach prowadziła 5:2, zaliczając dwa przełamania. Nadzieję na korzystny wynik rywalka odzyskała w ósmym gemie, gdy przełamała Polkę. Ostatecznie to reprezentantka Polski wygrała drugą partię 6:4.

Decydująca o końcowym zwycięstwie partia rozpoczęła się od dwóch przełamań i remisu 1:1. Kluczowy dla trzeciego seta okazał się siódmy gem, w którym Linette wykorzystała drugiego break pointa i przełamała rywalkę. Rywalka nie zdołała odpowiedzieć przełamaniem i przegrała trzecią partię 6:4 i cały mecz 1:2.

W drugiej rundzie Linette zmierzy się z Aryną Sabalenką.