Jan Zieliński

Turniej deblowy WTA 1000 w Monte Carlo nie okazał się udany dla Polaka i Monakijczyka. Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem zakończyli zmagania na 1/16 finału.

Zieliński i Nys w pierwszej rundzie trafili na rozstawiony z numerem piątym duet chorwacko-amerykański – Ivana Dodiga i Austina Kraijceka. Początek spotkania był wyrównany. Pierwsze cztery gemy padły łupem serwujących, choć w drugim z nich break-pointa miała para polsko-monakijska. Nys i Zieliński jednak nie wykorzystali tego, a chwilę później zrobili to ich rywale i wyszli na prowadzenie 4:2. Dopiero w ósmym gemie to Polakowi i Monakijczykowi udało się odebrać podanie przeciwnikom. Do końca seta tenisiści pilnowali swoich serwisów i doprowadzili tym do tie-breaka. W nim Dodig i Kraijcek od samego początku dominowali i zwyciężyli wykorzystując drugą piłkę setową 7-3.

W drugim secie doszło tylko do jednego przełamania w czwartym gemie. Niestety to Serb i Chorwat do niego doprowadzili i objęli prowadzenie 3:1. Później już gra toczyła się gem za gem, ale Nys z Zielińskim nie byli w stanie odrobić tego jednego przełamania. Mieli na to okazję dwa razy, ale ani jednej z nich nie wykorzystali. Ich rywale natomiast szybko doszli do piłek meczowych. O ile pierwsza z nich została jeszcze wybroniona przez duet polsko-monakijski o tyle przy drugiej nie mieli już szans. Dodig i Kraijcek wygrali 6:3 i w całym meczu 2:0.