Liliana Lewińska

W ten weekend odbywały się zawody AGF Trophy w Azerbejdżanie, w których wystąpiły polskie gimnastyczki artystyczne. Kadra juniorek wywalczyła łącznie pięć medali.

W wieloboju kobiet złoto przypadło Liliannie Lewińskiej (92,900). Walka trwała do samego końca, bo reprezentantka Cypru Vera Tugolukova była równie mocna. Ostatecznie jednak Polka wyprzedziła ją o 1,8 pkt. Bliska medalu była też Olivia Maslov. Polska gimnastyczka końcowo zajęła miejsce tuż za podium, ze stratą 0,35 pkt. do trzeciej zawodniczki.

Kolejne trzy medale padły łupem Lewińskiej w następujących konkurencjach: finału z obręczą (srebro), maczugami (złoto) oraz wstążką (srebro). Znów o dużym pechu mogła mówić Maslov, która z piłką uplasowała się ponownie na najgorszym, czwartym miejscu dla sportowca. Tym razem jednak do brązowego krążka zabrakło jej więcej niż było to w wieloboju.

Ostatni z medali Polki zdobyły w rywalizacji drużynowej z pięcioma skakankami. Nasze reprezentantki wystąpiły w składzie: Maria Aszklar, Pola Gałązka, Sara Łakomczak, Vesna Pietrzak, Pola Świętochowska, Melody Wasiewicz-Hanc i Ksenia Żyżych. Polskie gimnastyczki zebrały za swój występ notę 27,950, która wystarczyła do brązowego medalu. W rywalizacji wieloboju uplasowały się na szóstej lokacie, a w finale z pięcioma piłkami były piąte.

Łącznie z Baku Polki przywiozą pięć medali: dwa złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy.