Fot: UEFA Europa Conference League

W meczu rewanżowym 1/4 finału Ligi Konferencji Lech Poznań pokonał ACF Fiorentinę 3:2. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Poznaniu lepsi okazali się zawodnicy z Włoch, którzy wygrali 4:1 i awansowali do półfinału.

Początek spotkania to wyrównana gra i badanie się z obydwu stron jednak w dziewiątej minucie spotkania błąd w polu karnym popełnił zawodnik gospodarzy, który wykorzystał Alfonso Sousa, który uderzeniem z jedenastu metrów pokonał bramkarza rywali. Gospodarze odpowiedzieć mogli cztery minuty później jednak uderzenie zza pola karnego Riccardo Sottila wybronił Filip Bednarek. W 28. minucie w polu karnym padł Nicolas Gonzalez jednak gwizdek sędziego milczał. Gorąco w szesnastce Lecha zrobiło się po dośrodkowaniu Baraka jednak ostatecznie goście wybili piłkę z pola karnego i oddalili zagrożenie od własnej bramki. Z dystansu przed przerwą uderzał Rolando Mandragor jednak piłka minęła bramkę Lechitów. Przed przerwą Skóraś stracił piłkę przed polem karnym jednak piłkę zagraną w pole karne wybili zawodnicy gości.

Od początku pierwszej połowy gospodarze ruszyli do ataku i pierwszy strzał zanotowali już w 46. minucie gdy uderzał Bonaventura, a jego uderzenie okazało się niecelne. Chwilę później Barak uderzał jednak piłka po rykoszecie wylądowała w rękach Bednarka. W 59. minucie w sytuacji sam na sam z Bednarkiem znalazł się Jović jednak uderzenie reprezentanta Serbii wybronił bramkarz mistrzów Polski.W 61. minucie w polu karnym faulowany był Michał Skóraś, a sędzia po weryfikacji VAR wskazał na rzut karny! Do piłki umieszczonej na 11 metrze podszedł Velde, który pewnym uderzeniem pokonał Terracciano. W 68. minucie Velde popisał się indywidualną akcją jednak stracił piłkę w polu karnym rywali jednak do piłki doszedł Skóraś, którego uderzenie zostało zablokowane, a do piłki doszedł Murawski, który uderzył obok bramki. Lech wyprowadził zabójczy kontratak w 69. minucie gdy piłkę z lewej strony zagrał Karlström, a piłkę do siatki skierował Sobiech! Błąd Radosława Murawskiego w 78. minucie, który wybił piłkę przed siebie, a tam do futbolówki doszedł Riccardo Sottil i mierzonym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Po zdobyciu bramki zawodnicy gospodarzy przenieśli grę na połowę mistrzów Polski i próbowali pokonać po raz drugim w tym spotkaniu Filipa Bednarka. W doliczanym czasie gry katastrofalny błąd popełnił Dagerstål, który stracił piłkę pod własnym polem karnym, a piłkę w bramce umieścił Gaetano Castrovilli. W końcówce spotkania wynik podwyższyć mógł Ishak jednak jego uderzenie zostało zablokowane.