Iga Świątek

Iga Świątek (1. WTA) wróciła po kontuzji do gry w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. W drugiej rundzie pokonała Chinkę Qinwen Zheng (25. WTA) i awansowała do ćwierćfinału.

Raszynianka świetnie rozpoczęła sezon na mączce. Mimo spotkania z trudną i niewygodną dla siebie rywalką – Zheng, pokonała ją w dwóch setach zapewniając sobie grę w ćwierćfinale WTA 500 w Stuttgarcie. Tym razem poszło bez większych problemów. Świątek straciła zaledwie pięć gemów i po niecałej półtorej godziny gry zameldowała się w 1/4 finału.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania już w drugim gemie. Iga Świątek wykorzystała drugiego breakpointa i wyszła na prowadzenie 2:0. Tylko w czwartym gemie Chince udało się wywalczyć honorowego gema przy własnym podaniu. Do końca partii nie potrafiła już tego zrobić. Świątek natomiast odebrała drugi raz serwis Zheng w szóstym gemie wygrywając go bez straty punktu. Polka zakończyła seta wynikiem 6:1 i to ona była bliżej awansu do ćwierćfinału.

Drugi set zaczął się równie dobrze jak pierwszy. Raszynianka już w inaugurującym gemie odebrała serwis swojej rywalce. Później wymiany wygrywane były przez tenisistki, które aktualnie serwowały. Chinka do wyrównania 4:4 doprowadziła w ósmym gemie. Polka jednak po trzech piłkach setowych odłamała przeciwniczkę. Następnie wygrała ostatnie wymiany przy swoim podaniu zwyciężając 6:4 i w całym meczu 2:0.

Iga Świątek w ćwierćfinale zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą (17. WTA). Spotkanie odbędzie się jutro w okolicach godziny 18:30.