Magdalena Fręch

Magdalena Fręch (100. WTA) dobrze rozpoczęła kwalifikacje do WTA 1000 w Madrycie. W pierwszej rundzie pokonała Serbkę Olgę Daniłović (136. WTA) i awansowała do kolejnej fazy kwalifikacji.

W pierwszym secie nic nie wskazywało na to, że Magdalena Fręch wygra to spotkanie. Polska tenisistka szybko została dwukrotnie przełamana i nie miała już czego zbierać w tej partii. W ósmym gemie Polka starała się jak najdłużej bronić przed stratą seta. Udało jej się wybronić pierwszego setbola, ale przy drugiej próbie Daniłović była już bezradna, przez co przegrała 2:6, po zaledwie trzydziestu sześciu minutach walki.

Zupełnie inaczej wyglądał drugi set dla Fręch. Polka już w trzecim gemie odebrała podanie swojej przeciwniczki wygrywając bez straty punktu. Później w końcu zaczęła wygrywać przy własnym serwisie, co poskutkowało prowadzeniem 4:2. Wydawało się, że siódmy gem będzie kluczowy dla polskiej tenisistki. To w nim trwały bardzo długie wymiany, a Polka aż pięciokrotnie miała breaka na przełamanie przeciwniczki. Żadnej z tych szans jednak nie wykorzystała. W końcowej fazie poprawiła się zwyciężając przy swoim serwisie, a później przełamując rywalkę, przy wykorzystaniu drugiej piłki setowej. To dało jej wygraną 6:3.

Trzeci set ułożył się podobnie do drugiego. Znów Polka szybko przełamała rywalkę, a potem wygrała przy swoim podaniu. Prowadzenie 3:1 długo nie potrwało, bo Serbka odłamała Fręch, a później zwyciężyła przy własnym serwisie i doprowadziła do wyrównania 3:3. Aż do dwunastego gema obie tenisistki nie dopuściły do żadnych przełamań. W nim jednak to Polka wywalczyła sobie breaka. Pierwszego była jeszcze w stanie wybronić Daniłović, ale przy kolejnym już nie dała rady przegrywając 5:7 i w całym spotkaniu 1:2.

Magdalena Fręch w następnej rundzie zmierzy się z Hiszpanką Aliona Bolsovą (130. WTA).