W 1/32 finału WTA 1000 w Madrycie Hubert Hurkacz (ATP. 15) mierzył się z Francuzem Richardem Gasquetem (ATP. 43). Tenisiści prowadzili zacięty pojedynek, który ostatecznie padł łupem wrocławianina.

W pierwszym secie Hubert Hurkacz pokazał dobrą dyspozycję w polu serwisowym. Polak wiele razy zagrywał asy serwisowe. Już w inaugurującym gemie wygrał go na sucho 40:0. Później jednak już tak dobrze nie było. Szansę na przełamanie polskiego tenisisty w trzecim gemie miał Gasquet. Francuz nie wykorzystał dwóch breakpointów. Później gra toczyła się już gem za gem, a zawodnicy nie mieli okazji do odbioru podania. Pojawiła się ona dopiero w dwunastym gemie, kiedy piłkę setową miał Hubert Hurkacz. Wrocławianin nie skończył jej przez co musiało dojść do tie-breaka. W nim ”Hubi” czterokrotnie stracił serwis, przy trzech stratach Francuza. Mimo tego polski tenisista miał aż trzy setbole, z których żadnego nie wykorzystał, przez co to Gasquet wygrał 11-9.

W drugiej partii rywal Polaka miał szansę na przełamanie już w drugim gemie. Nie udało mu się jednak sforsować obrony Hurkacza. Wrocławianinowi natomiast wyszło to w piątym gemie, kiedy po drugim breakpoincie wyszedł na prowadzenie 3:2. Przewagi przełamania nie oddał już do końca drugiego seta. Co więcej mógł zakończyć go w dziewiątym gemie, kiedy otrzymał dwie piłki setowe. Ponownie jednak Hurkacz wydłużył sobie drogę i zamknął seta zwycięstwem 6:4 dopiero w dziesiątym gemie, którego zresztą wygrał na sucho.

Trzeci set początkowo nie ułożył się po myśli Polaka, który w czwartym gemie stracił swój serwis. To dało prowadzenie Francuzowi 3:1, i do ósmego gema nie zapowiadało się, żeby coś diametralnie miało się zmienić w tym aspekcie. Tak się jednak stało, bo nagle Hurkacz przełamał rywala, a później wygrał trzy gemy z rzędu i doprowadził w dwunastym do piłki meczowej. Tym razem polski tenisista poradził sobie z nią wybornie od razu kończąc ją na swoją korzyść. Dzięki temu wygrał 7:5 i w całym spotkaniu 1/32 finału 2:1.

W 1/16 finału Hurkacz przystąpi do meczu z Chorwatem Borną Coricem (ATP. 20). Spotkanie zaplanowane jest na 30.04 o godzinie 11:00.