Jan Zieliński

Polski tenisista Jan Zieliński przystąpił do rywalizacji deblowej z dobrze sobie znanym partnerem Monakijczykiem Hugo Nysem. Duet polsko-monakijski pokonał Austriaków Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera 2:0 i awansował do następnej rundy.

Zieliński wraz z Nysem wracają do dobrej dyspozycji. W pierwszym secie rozbili swoich przeciwników dominując w każdym aspekcie na korcie, co poskutkowała dwoma przełamaniami (w drugim i szóstym gemie). W obu Polak i Monakijczyk zrobili to wykorzystując pierwszego breakpointa. Ani razu też nie dali szansy odebrania sobie podania, dzięki czemu wygrali wysoko 6:1, po zaledwie dwudziestu trzech minutach gry.

W drugim secie już tak prosto nie było, choć zaczęło się od przełamania Erlera i Miedlera na sucho. Później Zieliński i Nys mieli szansę na odebranie serwisu w trzecim i siódmym gemie, ale nie skorzystali z tego. Gra więc przebiegała gem za gem. W ostatnim z nich (dziesiąty) duet polsko-monakijski efektownie zamknął cały mecz wygrywając bez straty punktu przy własnym serwisie i wykorzystując od razu pierwszego setbola. Tym samym drugi set padł ich łupem 6:4 i całe spotkanie 2:0.

W 1/8 finału Nys i Zieliński podejmą jutro (17:00) rozstawioną z ósemką parę meksykańsko-francuską Santiago Gonzaleza i Edouarda Rogera-Vasselina.