W meczu 29. kolejki Fortuny I Ligi Wisła Kraków przy Reymonta zagrała z Chojniczanką Chojnice. ”Biała Gwiazda” walczy o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy, a goście są na ostatniej pozycji i powoli mogą żegnać się z pierwszą ligą. Po przegranym meczu z Wisłą 0:3 są jeszcze bliżej spadku do eWinner 2 Ligi.

Wisła Kraków strzelanie rozpoczęła stosunkowo późno, bo dopiero w 40. minucie spotkania. Wyjść na prowadzenie mogła jednak zdecydowanie wcześniej. W 6. minucie po  zagraniu Bartosza Jarocha strzelał Luis Fernandez, ale przestrzelił. Chwilę później swoją szansę z rzutu rożnego miał Igor Łasicki. Jego uderzenie obronił bez problemu bramkarz Chojniczanki. Przyjezdni chcieli jakkolwiek odpowiedzieć i też zagrozić bramce swoich rywali. Filip Karbowy przymierzył, ale piłka powędrowała daleko od bramki Mikołaja Biegańskiego. Gola na 1:0 udało się strzelić Wiśle Kraków w 40. minucie, kiedy Jaroch zagrał w pole karne Chojniczanki, a tam powstało spore zamieszanie. Najlepiej ze wszystkich odnalazł się w tym Tachi, który skierował piłkę do siatki. Krakowianie podwyższyć prowadzenie mogli jeszcze przed przerwą, ale strzał z dystansu młodego Kacpra Dudy minimalnie minął słupek bramki gości.

W drugiej połowie Wisła Kraków przypieczętowała swoją wyższość. Najpierw w 51. minucie strzałem z dystansu golkipera Chojniczanki pokonał Miki Villar, a potem w 75. minucie przymierzył z woleja James Igbekeme i ustalił wynik spotkania na 3:0. W międzyczasie, w 60. minucie gola strzeliła też Chojniczanka Chojnice. Okazało się jednak, że nie może być on uznany z powodu pozycji spalonej Mikołajczyka. W 72. do bramki gości trafił też Sergio Benito, ale on również znajdował się na offside. Więcej goli w drugiej połowie nie miało już miejsca. Wisła Kraków pokonała Chojniczankę Chojnice 3:0.

Dzięki zwycięstwu nad Chojniczanką Wisła Kraków wskakuje na pozycję wicelidera w Fortunie I Lidze i niewiele brakuje już jej do powrotu do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Chojniczanka Chojnice jest w fatalnej sytuacji. Żeby opuścić strefę spadkową potrzebuje aż dziewięciu oczek, a do końca zmagań pozostało coraz mniej kolejek do rozegrania.

Wisła Kraków – Chojniczanka Chojnice 3:0 (1:0)

40′ 1:0 Tachi

51′ 2:0 Miki Villar

75′ 3:0 James Igbekeme

Wisła Kraków: Biegański – Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley – Tachi, Igbekeme (84′ Basha), Miki (67′ Młyński), Fernandez (84′ Szywacz), Duda (67′ Żyro) – Rodado (72′ Sergio Benito).

Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Mikołajczyk, Grolik Bukhal, Raburski – Czajkowski (59′ Kalinkowski), van Huffel (59′ Drewniak), Karbowy (70′ Strożyński), Mazek (70′ Korczyc) – Skrzypczak, Tuszyński (59′ Mikołajczak).