Michał Bryl i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowe medale Beach Pro Tour Elite 16 w Uberlandii. Polacy w drodze do medalu wygrali trzy mecze grupowe, ćwierćfinał oraz spotkanie o brązowy medal z Holendrami Stevenem van de Veldem i Matthewem Immersem. W półfinale ulegli Czechom Ondrejowi Perusicowi i Davidowi Schweinerowi.

Polacy dzisiejszy dzień zaczęli od zmagań półfinałowych mierząc się z duetem czeskim. Niestety byli w stanie ugrać tylko jednego, pierwszego seta wygrywając wysoko 21:13. Kolejny i tie-break padły łupem ich rywali (21:19 i 15:10).

Tym samym Polacy trafili do meczu o trzecie miejsce z Holendrami. W przypadku tych rywali również nie było łatwo. Znów na Bryla i Łosiaka czekały aż trzy wyrównane partie. Początek pierwszego seta seta był zacięty. Gra w dużej mierze prowadzona była punkt za punkt. Po autowym ataku Bryla Holendrzy odskoczyli na dwa oczka przewagi (14:12). Całe szczęście w porę Łosiak uruchomił swoją dobrą zagrywkę, odrobił straty i wyprowadził naszą parę na prowadzenie. Skutecznym atakiem na 21:19 seta zakończył Bartosz Łosiak.

Drugi set rozpoczął się od dwupunktowej zaliczki Polaków (3:1). Szybko jednak do wyrównania doprowadzili dobrą zagrywką holenderscy siatkarze. Później to znów po bloku Bryla polscy reprezentanci wrócili na prowadzenie, żeby za chwilę to Holendrzy cieszyli się z korzystnego dla siebie wyniku. Przeciąganie linii trwało tak do samego końca tej partii. Raz na czele byli Polacy, a za moment Holendrzy. Ostatecznie po grze na przewagi lepsi okazali się przeciwnicy Polaków wygrywając 23:21.

W tie-breaku do stanu 6:6 żadna z par nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Dopiero po bloku Bryla i punktach z ataku Łosiaka udało się odskoczyć na 10:7. Prowadzenie to powiększyli w końcówce seta i mieli aż pięć piłek meczowych na zdobycie brązowego krążka. Wykorzystali już pierwszą, zwyciężając 15:9, (za sprawą asa serwisowego Bartosza Łosiaka) i w całym meczu 2:1.

Mecz półfinałowy:

Ondrej Perusic/David Schweiner – Bartosz Łosiak/Michał Bryl 2:1 (13:21, 21:19, 15:10)

Mecz o brązowy medal:

Steven van de Velde/Matthew Immers – Bartosz Łosiak/ Michał Bryl 1:2 (19:21, 23:21, 9:15).