Serie A Piłka nożna

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie A Juventus FC z Arkadiuszem Milikiem i Wojciechem Szczęsnym zmierzył się z Bologną FC 1909 z Łukaszem Skorupskim. Polscy piłkarze zaistnieli w tym spotkaniu. Pierwszy z nich dzięki strzelonej bramce, a trzeci za sprawą obronionej jedenastki wykonywanej przez polskiego napastnika.

Mecz zakończył się remisem 1:1, na co wpływ niewątpliwie mieli polski napastnik oraz dwóch bramkarzy. Już w 10. minucie ”wapno” wykorzystał Riccardo Orsolini nie dając szans interwencji Wojciechowi Szczęsnemu. W 31. minucie spotkania do rzutu karnego podszedł Arkadiusz Milik. Stanął oko w oko z Łukaszem Skorupskim i nie zdołał wykorzystać jedenastki, bo polski bramkarz wyczuł jego intencję. Trzeba przyznać, że uderzenie polskiego napastnika nie było udane. Przede wszystkim brakło w nim mocy i bramkarz Bologny FC bez problemu złapał piłkę. Na pokonanie golkipera przyjezdnych Milik musiał zaczekać do 60. minuty meczu. Tym razem długo się nie zastanawiał i mocnym strzałem z pola karnego umieścił piłkę w bramce Skorupskiego.

Zarówno Skorupski jak i Szczęsny przebywali przez całe spotkanie broniąc dostępu do swoich bramek. Milik natomiast opuścił boisko w 82. minucie. Zastąpił go Dusan Vlahovic. Dla polskiego napastnika niedzielny gol był pierwszym od stycznia.