To na co wszyscy oczekiwali w Neapolu od trzydziestu trzech lat stało się wczoraj podczas 33. kolejki Serie A. SSC Napoli zremisowało 1:1 z Udinese Calcio i zapewniło sobie Mistrzostwo Włoch.

Świętowania w czwartek nie było końca. Kibice Napoli ”zalali” całą murawę stadionu Udinese, po czym zaczęli rozbierać piłkarzy Napoli. Piotr Zieliński szybko pozbył się spodenek. Próbowano mu także odebrać koszulkę, ale na to polski pomocnik się nie zgodził. Mimo to podbiegało do niego mnóstwo sympatyków Napoli, którzy chcieli mieć z nim chociaż pamiątkowe zdjęcie. Ostatecznie Polak opuścił murawę w towarzystwie ochroniarzy. Nie było to zbyt łatwe, bo ciągle podbiegali kolejni i kolejni kibice. Włoskie szaleństwo po prostu nie miało końca.

Oficjalnie Mistrzostwo Włoch Napoli zapewnił w czwartkowym spotkaniu z Udinese Calcio Victor Osimhen strzelając gola w 52. minucie meczu na 1:1. Tytuł do włoskiego zespołu wrócił po trzydziestu trzech latach posuchy. Piotr Zieliński na boisku pojawił się w 64. minucie zmieniając N’Dombele i miał swoją okazję na podwyższenie wyniku na 2:1. Jego uderzenie jednak zostało świetnie wybronione przez golkipera Udinese. Całe spotkanie na ławce rezerwowej przesiedział Bartosz Bereszyński, a Hubert Idasiak nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. W dużej mierze ”Scudetto” SCC Napoli zawdzięcza polskiemu pomocnikowi Piotrowi Zielińskiemu, który w tym sezonie brał udział przy jedenastu bramkach.

Na ten moment SCC Napoli zgromadziło już osiemdziesiąt punktów w tabeli Serie A. Nad drugim Lazio ma przewagę szesnastu oczek.

33. kolejka Serie A:

Udinese Calcio – SCC Napoli 1:1 (1:0)

13′ 1:0 Sandi Lovric

52′ 1:1 Victor Osimhen