Zespół Michała Nalepy Sakaryaspor Kulübü wygrał w 36. kolejce drugiej ligi tureckiej 3:2 z Pendikspor Kulübü. Zasługę w tym ma też polski pomocnik, który asystował przy golu Buraka Süleymana. To sprawia, że turecka drużyna Nalepy zapewnia sobie walkę o baraże do tureckiej ekstraklasy.

Jeszcze jeden czynnik zadecydował o tym, że Sakaryaspor Kulübü będzie mógł zagrać w barażach o awans do tureckiej ekstraklasy. Mianowicie chodzi o wynik spotkania pomiędzy Çaykur Rizespor Kulübü, a Tuzlaspor Kulübü. Gospodarze wygrali 4:2 i przyczynili się do awansu do baraży klubu polskiego pomocnika Michała Nalepy. On również nie zachował się biernie w meczu z Pendikspor Kulübü. Już przy pierwszym golu wpakowanym w 20. minucie przez Süleymana asystował mu. Polak na boisku spędził prawie pełen czas gry. Zmieniony został dopiero w 90. minucie przez Deniego Miloševića. Trzeba przyznać, że Nalepa regularnie występuje w drugiej lidze tureckiej, gdzie zagrał dla swojego zespołu już dwadzieścia dziewięć spotkań, a nawet raz wpisał się na listę strzelców. Dziś dołożył do tego ostatnie podanie.

W barażach składających się z trzech rund o jedno miejsce w tureckiej ekstraklasie zagra pięć drużyn drugiej ligi tureckiej z miejsc 3-7. Niewiele brakowało i Sakaryaspor Kulübü zapewniłby sobie bezpośredni awans do tureckiej ekstraklasy.

36. kolejka drugiej ligi tureckiej:

Sakaryaspor Kulübü – Pendikspor Kulübü 3:2 (3:0)

20′ 1:0 Burak Suleyman (asysta Michała Nalepy)

23′ 2:0 Mesut Ozdemir (gol samobójczy)

45′ 3:0 Hakan Yavuz

72′ 3:1 Oltan Karakullukcu

84′ 3:2 Oltan Karakullukcu