Po kończącym 30. serię Fortuna I Ligi spotkaniu Bruk-Bet Termaliki z Zagłębiem Sosnowiec odżyły w Niecieczy nadzieje na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Słoniki wygrały zasłużenie 2-0, zbliżając się za plecy chorzowskiego Ruchu na odległość punktu.

Mimo klasy przeciwnika, broniące się przed spadkiem Zagłębie Sosnowiec zaczęło odważnie mecz stwarzając po akcji Konrada Wrzesińskiego w 9. minucie niezłą sytuację, z interwencją Tomasza Loski. Bruk-Bet Termalica rozkręcał się w tym pojedynku powoli, aczkolwiek efektywnie. W 26. minucie Karasek wrzucił w pole karne, lecz uderzający Maciej Amrosiewicz nie trafił w bramkę. Natarcia gospodarzy sosnowiczanie nie wytrzymali 5 minut później. Po strzale Andrzeja Trubehy niefortunnie interweniował Jończy, pokonując własnego bramkarza i gracze z Niecieczy otwarli trzeci kwadrans objęciem prowadzenia.

5 minut po przerwie goście byli już w bardzo niezręcznej sytuacji. Jeden z najaktywniejszych w tym pojedynku zawodnik Niecieczy Ambrosiewicz znalazł dobrą pozycję w polu karnym i Kos musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

Atakiem pozycyjnym próbowali kontynuować walkę na trudnym terenie w Niecieczy piłkarze Zagłębia, co mogło prokurować kontry. Po jednej z nich Kos dobrze odgadł intencję uderzającego Radwańskiego. W 74. minucie rezerwowy Fabry miał Chrapkę na kontaktowego gola, lecz bezbłędnie strzał wybronił Loska.

W końcowych minutach zespoły stworzyły jeszcze po jednej groźnej akcji, lecz sztuka trafienia do siatki nie udała się Biedrzyckiemu, jak również Sobczakowi. Po końcowym gwizdku cieszyli się gracze w pomarańczowych strojach, gdyż punkt straty do drugiej ekipy w tabeli jest jak najbardziej do odrobienia. Z kolej sytuacja Zagłębia na tą chwilę jeszcze dramatyczna nie jest, ale o komforcie przed kolejnymi meczami można jedynie pomarzyć.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zagłębie Sosnowiec 2-0 (1-0)

Jończy 31′ (samobójcza), Ambrosiewicz 50′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Polarus (58. Fornalczyk), Kadlec, Ambrosiewicz, Dombrowskyj, Radwański (85. Grabowski), Trubeha (85. Zawijskyj), Karasek (75. Błachewicz), Mesanović (75. Poznar).

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Borowski (77. Dalić), Bykow, Jończy, Ziemann, Wrzesiński (57. Bryła), Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas (69. Fabry), Banaszewski (57. Troć), Sobczak.