Magdalena Fręch wygrała swój mecz I. rundy turnieju w Rzymie. Pokonała, zajmującą 294. miejsce w rankingu, Matilde Paoletti. To był już trzeci pojedynek Polki w tym turnieju, wcześniej musiała przejść dwie rundy eliminacji.

Wyrównany mecz pomiędzy Polką, a Włoszką trwał niemalże trzy godziny. Pojedynek został rozstrzygnięty dopiero w trzecim secie.
Mimo przegrania pierwszego seta, Magdalena Fręch wygrała ostatecznie 4:6 6:2 7:5.

Polka poznała już swoją przeciwniczkę w drugiej rundzie. Będzie nią Amerykanka Madison Keys, która zajmuje obecnie 23. miejsce w rankingu singlowym WTA. Panie spotkały się dotychczas tylko raz i w tamtym spotkaniu górą była Amerykanka. Przed trzecią kobiecą rakietą Polski stoi zatem spore wyzwanie. Czy Polce uda się zwyciężyć? Dowiemy się tego już w najbliższy piątek.