Na zakończenie 33. serii gier PKO Ekstraklasy Warta Poznań podejmowała niepokonany od 12. meczów Piast Gliwice. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i obie drużyny podzieliły się punktami.

Pierwszą połowę kapitalnie rozpoczęli gliwiczanie. Już w 5. minucie po dobrym dośrodkowaniu Tomasiewicza, do piłki dopadł Tomasz Chrapek. Polak pewnie wykończył akcję i otworzył wynik meczu. Po strzeleniu bramki, goście oddali inicjatywę Warcie Poznań. Skutkiem tego była sytuacja z 22 minuty, kiedy ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Piasta. Po interwencji VAR-u sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę precyzyjnym strzałem po ziemi na gola zamienił Kajetan Szmyt. W dalszej części pierwszej połowy mecz rozgrywał się raczej w środku pola. Od momentu strzelenia bramki przez gospodarzy jeden jedyny strzał został oddany w 39. minucie przez skrzydłowego gliwiczan – Jorge Félixa. Uderzenie Hiszpana przeleciało jednak nad poprzeczką bramki Adriana Lisa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Na początku drugiej części gry dużo lepiej prezentowali się „Warciarze”. W 59′ groźny strzał z dystansu oddał Zreľák, ale z tym uderzeniem poradził sobie golkiper Piasta – František Plach. W 63. minucie po kapitalnym dośrodkowaniu w pole karne, „Koguty” miały okazję na strzelenie dającego prowadzenie gola. Fantastyczną okazję zmarnował jednak Jorge Félix, który uderzył prosto w bramkarza poznańskiej Warty. Druga połowa z pewnością nie porywała. Obu drużynom brakowało dokłądności a i klarownych okazji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. W 80′ kapitalnym indywidualnym rajdem popisał się Arkadiusz Pyrka. Adrian Lis zachował jednak czujność i fantastyczną interwencją uratował Warcie remis. Remisowy rezultat utrzymał się już do końca spotkania i obie drużyny ostatecznie musiały podzielić się punktami.