Foto: Twitter Brighton & Hove Albion

Polski pomocnik Jakub Moder nadal boryka się z kontuzją zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Mimo zdjęć, z treningów, które były publikowane pod koniec kwietnia nie jest jeszcze zdolny do gry, o czym poinformował sam szkoleniowiec Brighton Roberto de Zerbi. 

Jakuba Modera na boisku nie widzieliśmy już od ponad roku. Pomocnik doznał kontuzji w meczu ligowym z Norwich City 2. kwietnia 2022 r. Od tego momentu leczy swoją kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Uraz ten jest bardzo poważny i rekonwalescencja po nim u wszystkich piłkarzy trwa z reguły bardzo długo. Wydawało się jednak, że u Modera przebiegnie ona odrobinę szybciej, szczególnie w momencie kiedy Brighton opublikowało w kwietniu jego zdjęcia z treningu.

Szkoleniowiec Brighton przekazał jednak, że 24-latek nie jest jeszcze gotowy do gry, przez co nie jest brany pod uwagę przy układaniu składu. Trener ”Mew” zapewnił jednak, że wszyscy oczekują na jego powrót w przyszłym sezonie i dają mu na to odpowiedni czas. Tym samym jasne stało się to, że Polaka nie zobaczymy na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, która będzie musiała sobie radzić innymi dostępnymi pomocnikami w meczu towarzyskim z Niemcami oraz eliminacyjnym do Euro 2024 z Mołdawią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!