Polscy siatkarze plażowi zakończyli rywalizację w grupie C podczas Beach Pro Tour Elite16 w Ostrawie porażką z Włochami i zwycięstwem z Czechami. Mimo jednej przegranej Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli drugie miejsce i awansowali do ćwierćfinału.

Poranek dla Bryla i Łosiaka nie zaczął się najlepiej. Po trzysetowym boju nasi siatkarze plażowi przegrali z reprezentantami Włoch – Ranghierim i Carambulą. W pierwszym secie rywale Polaków szybko odskoczyli na trzy punkty (8:5). Bryl i Łosiak nie potrafili się im skutecznie przeciwstawić, przez co przewaga zamiast maleć to wzrastała (12:8). W pewnym momencie wyniosła nawet sześć oczek, i wtedy było już wiadomo, że polscy siatkarze nie wygrają inaugurującego seta. Tak się faktycznie stało, bo Bryl i Łosiak przegrali 18:21.

Drugi set przyniósł lepszą grę biało-czerwonych, którzy już po kilku akcjach wypracowali sobie przewagę (9:5). Włosi nie chcieli się z tym pogodzić i szybko zaczęli odrabiać straty (11:9). Mało brakowało i faktycznie by ją nie tylko całkowicie zniwelowali, ale i objęli prowadzenie. Na całe szczęście mimo doprowadzenia do remisu 12:12, po kilku wymianach znów to Polacy mieli trzy oczka zapasu, które doprowadzili do samego końca zwyciężając 21:17.

W tie-breaku początek był wyrównany. Z czasem jednak to Włosi odskoczyli na dwa oczka. Mimo pogoni Polaków (14:14) na niewiele się to zdało, bo ostatecznie dwa ostatnie punkty padły łupem rywali, którzy wygrali 16:14 i cały mecz 2:1.

W ostatnim meczu grupy C nasi reprezentanci spotkali się z Czechami: Tadeasem Trousilem i Krystofem Janem Olivą. Tutaj oba sety przebiegały bardzo podobnie. Zarówno jeden jak i drugi został wygrany przez Bryla i Łosiaka wynikiem 21:14 nie popełniając praktycznie błędów. Role były dobrze podzielone. Bartosz Łosiak odpowiadał za atak, a Michał Bryl za blok. U Czechów przede wszystkim szwankowało kończenie piłek i wyprowadzanie kontr, z czego korzystali polscy siatkarze plażowi pokonując ich w dwóch setach.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli drugie miejsce w grupie C z pięcioma punktami. Jutro w ćwierćfinale zmierzą się z parą amerykańską Milesem Partainem i Andym Beneshem.