W drugiej rundzie debla Katarzyna Piter wraz z Dalmą Galfi były o krok od sprawienia sensacji. Polka i Węgierka do drabinki głównej French Open dostały się z listy rezerwowej. Mimo to wygrały w pierwszej rundzie z Alexą Guarachi i Erin Routliffe, a w piątek były bliskie pokonania Gabrieli Dabrowskiej i Luisy Stefani.

Pierwszy set przyniósł od razu dwa odbiory podania Kanadyjki i Brazylijki i tym samym prowadzenie 3:0 dla Piter & Galfi. Dąbrowski oraz Stefani nie odpuszczały i po chwili odrobiły jedno przełamanie. Później miały jeszcze breakpointy na wyrównanie, ale Polka i Węgierka skutecznie się broniły. Ostatecznie zamknęły pierwszą partię zwycięstwem w dziesiątym gemie 6:4.

Kolejny set nie był już tak dobry w wykonaniu Piter i Galfi. Polska i węgierska tenisistka nie były w stanie ani razu przełamać swoich rywalek. Te zaś zrobiły to dwukrotnie. Najpierw w czwartym, a potem w ósmym, kończącym partię gemie. Dzięki temu zwyciężyły 6:2 i doprowadziły do wyrównania w spotkaniu.

O wszystkim decydował trzeci set, w którym emocje były zdecydowanie największe. Piter i Galfi przełamały dwukrotnie przeciwniczki i objęły prowadzenie 3:0. Niestety w dalszej części dały się dogonić Dąbrowski i Stefani. W dziesiątym gemie Polka i Węgierka były o zaledwie dwa punkty od zwycięstwa. Kanadyjka i Brazylijska zrobiły wszystko, żeby do tego nie doszło wywalczając sobie powrotne przełamanie. Piter i Galfi miały jeszcze szansę na doprowadzenie do tie-breaku, ale nie wykorzystały dwóch okazji do tego przegrywając 5:7 i w całym spotkaniu 1:2.

II. runda debla WTA French Open:

Gabriela Dabrowski / Luisa Stefani – Katarzyna Piter / Dalma Galfi 2:1 (4:6, 6:2, 7:5)