Klaudia Zwolińska

Dziś od samego rana dużo działo się podczas Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. Najpierw odbywały się kwalifikację w C1, a później półfinały i finały w K1. Zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji mieliśmy liczne grono polskich reprezentantów.

Eliminacje kobiet w C1

Od 8:00 rano z wodą i kajakiem w C1 mierzyły się Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach. Pierwsza z nich zakończyła eliminację na dwudziestej piątej pozycji (116,15, sześć sekund karnych). Druga natomiast na siedemnastej (110,58, cztery karne sekundy). Stach zakwalifikowała się do półfinału w C1. Zwolińska o awans musiała powalczyć w drugim przejeździe. W nim zaprezentowała się z o wiele lepszej strony uzyskując drugi wynik – 105,58 i tylko dwie karne sekundy. To dało jej również przepustkę do półfinału.

Eliminacje mężczyzn w C1

Na chwilę przed 9:00 na trasę ruszyli panowie. W pierwszym spływie Kacper Sztuba (197,12, aż sto cztery karne sekundy), Michał Wiercioch (107,13, sześć karnych sekund) i Grzegorz Hedwig (96,50, dwie karne sekundy) nie poradzili sobie najlepiej. Żaden z nich nie miał zapewnionego występu w półfinale. Dopiero w drugim wyścigu eliminacyjnym znacząco poprawili się Sztuba i Hedwig. Kacper uplasował się na czwartym miejscu, po bezkarnym przejeździe (93,92), a Grzegorz oczko niżej (94,01 i również brak kar). Sztuka awansu nie udała się Michałowi (dziewiętnasta lokata – 99,77 i dwie karne sekundy).

Półfinał kobiet w K1

Klaudia Zwolińska narobiła dużych apetytów kibicom po półfinale, w którym zajęła wysokie trzecie miejsce. Jej przejazd był bezbłędny (103,95) i dał awans do popołudniowego finału. Gorzej poszło Natalii Pacierpnik (113,99), która z dwoma karnymi sekundami została sklasyfikowana na dwudziestej piątej pozycji.

Półfinał mężczyzn w K1

Tutaj dwójka polskich reprezentantów nie miała szczęścia. Zarówno Mateusz Polaczyk jak i Dariusz Popiela zakończyli rywalizację na 1/2 finału. Polaczykowi do awansu zabrakło bardzo niewiele. Nasz kajakarz zajął drugie miejsce nie dające awansu (dwunaste) z wynikiem 94,90. Polak nie mógł za wiele więcej zrobić, bo jego spływ był bez karnych sekund. Dopiero na trzydziestej trzeciej lokacie uplasował się Popiela (103,05, dwie karne sekundy).

Finał kobiet w K1

W finale mieliśmy jedną polską reprezentantkę – Klaudię Zwolińską. Niestety jej występ był gorszy od tego półfinałowego. Polka zanotowała aż osiem karnych sekund, co zdecydowanie spowolniło jej przejazd. Ostatecznie Klaudia została sklasyfikowana na siódmej pozycji (112,28).