ADRIAN BOGUCKI (w powietrzu) fot. FIBA 3x3

Decydujące trafienia Adriana Boguckiego przeciwko Serbii dały awans naszej drużynie w koszykówce 3×3 do najlepszej ósemki Igrzysk Europejskich. Jutro o półfinał zmierzymy się z Izraelem.

Spotkanie od początku było nerwowe. W przypadku wygranej mieliśmy pierwsze miejsce w grupie i awans. W przypadku porażki … kończyliśmy swój udział w turnieju. Serbowie zaczęli od prowadzenie 0:4 po 22 sekundach spotkaniach, ale powoli nasi koszykarze wracali do gry. Jeszcze przed półmetkiem prowadziliśmy 8:7 po trafieniu dwupunktowym Przemysława Zamojskiego. W emocjonującej końcówce gdy Serbowie uciekali nawet na cztery oczka na dwie i pół minuty kolejny ważny rzut za dwa trafił Przemek Zamojski. Jeszcze na minutę do końa przegrywaliśmy 15:28. Aktywny był center na co dzień w Arce Gdynia Adrian Bogucki.  Po regulaminowych dziesięciu minutach był remis 18:18.  Właśnie w  dogrywce oba punkty zdobył Adrian Bogucki.

W sobotę 24 czerwca gramy mecz o półfinał z Izraelem.

POLSKA – SERBIA  20:18  (po dogrywce)

Punkty dla Polski: Bogucki 9, Szlachetka 7, Zamojski 4, Rduch 0