JAKUB KAROLAK fot. Anna kmiotek polski-sport.com

Po jedenastu sezonach spędzonych poza rodzinnym Lublinem wraca na stare śmieci, z mianem solidnego ligowca. Start Lublin podpisał kontrakt z Jakubem Karolakiem. Dla obu stron może to być strzał w dziesiątkę.

Ostatni sezon, jaki Kuba spędził w Lublinie to sezon w drugiej (de facto trzeciej) lidze w Novum. Później zaczęła się jego wędrówka. Sezon 2012/2013 spędził w Dąbrowie Górniczej występującej wtedy w pierwszej lidze. Później już trafił na parkiety ekstraklasy. Pierwszym jego klubem był Turów Zgorzelec, potem związał się z Treflem Sopot. Po pobycie nad morzem grał w Legii. Po niezłym sezonie w stolicy zmienił ponownie klub na Anwil. Po rocznym pobycie we Włocławku powrócił do Legii, gdzie się trochę odbudował. W czerwcu 2021 roku związał się ze Śląskiem Wrocław.

Kuba Karolak to dwukrotny mistrz Polski — w 2014 roku z Turowem i w 2022 roku ze Śląskiem. Zdobył również Puchar Polski w 2020 roku z Anwilem.

W poprzednim sezonie w Śląsku grał średnio po 15 minut w szesnastu spotkaniach w naszej lidze (sporą część sezonu leczył kontuzję) zdobywając średnio 5.4 punktu, 1.6 zbiórki przy skuteczności z gry na poziomie 40.5%. Ważną bronią Karolaka są rzuty trzypunktowe. Przez ostatnie cztery sezony utrzymywał skuteczność w tym elemencie na poziomie 36-39.5%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!