W środę rozpoczęły się mistrzostwa świata do lat 23 w wioślarstwie. W pierwszym dniu na torze w bułgarskim Płowdiw w eliminacjach zobaczyliśmy trzy polskie osady.

W sesjach eliminacyjnych najlepiej spisał się Piotr Płomiński (BM1x), który zajął drugą pozycję. Niestety do półfinału awansował zwycięzca biegu, a Płomiński weźmie udział w jutrzejszym repasażu.

Mateusz Kozłowski, Bartłomiej Sopoński, Michał Witkowski, Jakub Karwecki, Tomasz Skurzyński (BM4+) zajęli piąte miejsce z czasem 06:42.83 i wystąpią w repasażu.

Na piątej pozycji uplasowała się czwórka podwójna w składzie Zofia Śmigielska, Dominika Baranowska, Anna Khlibenko i Natasha Malicka i podobnie jak poprzednie polskie osady wystąpią w repasażach.