Raków Częstochowa pokonał na własnym stadionie Jagiellonie Białystok 3:0. Dwie bramki dla zespołu mistrza Polski zdobył Łukasz Zwoliński, a jedno trafienie dołożył Bartosz Nowak.

Długo musieli czekać kibice w Częstochowie na pierwszą bramkę w spotkaniu z Jagiellonią, bo dopiero w doliczonym czasie gry gospodarze wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński, który otrzymał prostopadłe podanie od Yeboaha i uderzeniem obok bezradnego Alomerovica dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na początku drugiej połowy znakomitą okazję zmarnował Zwoliński, którego strzał z bliskiej odległości obronił Alomerović, a dobitka Carlosa okazała się niecelna. W 60.minucie faulowany w polu karnym był Łukasz Zwoliński i sędzia wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Mistrzowie Polski po raz trzeci cieszyli się ze zdobycia gola w 65.minucie gdy koronkową akcję uderzeniem z bliskiej odległości wykończył Bartosz Nowak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Częstochowianie sezon rozpoczęli od pewnego zwycięstwa.