Drugi mecz na ME U18 i druga przegrana. Tym razem na naszej drodze stanęła ekipa Niemiec. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Jan Nowicki z 14 punktami, 5 zbiórkami i 6 asystami.

Spotkanie zaczęli lepiej kadrowicze naszych zachodnich sąsiadów. Szybko objęli prowadzenie 10:3, które później systematycznie powiększali. W niemieckim zespole aktywny i efektywny był Ivan Kharchenkov. Zanim nasi reprezentanci weszli dobrze w spotkanie tracili do rywali już dwucyfrową ilość punktów. W ósmej minucie po dwójkowej akcji Kharchenkov – Defty było 23:10 dla naszych rywali. Od tego momentu w zasadzie przejęli pełną kontrolę nad spotkaniem. W drugiej kwarcie były momnety, że nasi reprezentanci próbowali wracać do gry, ale Niemcy też byli skuteczni. Po zmianie stron podopieczni trenera Bychawskiego nie mogli złamać dwunastopunktowej przewagi rywali. Niemcy szybko to wykorzystali, zapewniając sobie spokojną wygraną w spotkaniu. W czwartej kwarcie jedynym pytaniem była różnica punktowa jaką wygrają z nami nasi zachodni sąsiedzi. Różnica dwudziestu oczek pękła dopiero pod koniec spotkania.

NIEMCY – POLSKA  84:62  (29:13, 17:18, 23:22, 15:9)

Punkty dla Polski: Jan Nowicki 14, Szymon Nowicki 11, Kuczawski 8, Orłowski 8, Śmiglak 6, Ćwik 5, Sowiński 4, Samiec 3, Osiński 3, Walczak 0, Nagel 0