Anastazja Kuś

Kolejny dzień na letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Europie i kolejne trzy medale dla polskiej reprezentacji. Znów w rolach głównych lekkoatletyka (złoto) oraz pływanie, które tym razem dostarczyło aż dwa brązowe krążki.

Środa w Mariborze przyniosła łącznie trzy medale dla polskiej ekipy. W biegu na 400. metrów złoto zdobyła szesnastoletnia Anastazja Kuś. Młoda polska biegaczka zostawiła z tyłu swoje rywalki i uzyskała czas 53,21 s. Drugą Turczynkę Tulum wyprzedziła o 0,11 s. Polakom wpadły także liczne przepustki do finałów:

• Skok w dal: Jakub Wilczewski – 6,84 m.
  • Trójskok: Olga Szlachta – 12,60 m.
  • Bieg na 200. metrów: Maja Woźniak – 24,47 s.

Dwa brązowe medale ”wpadły” z pływalni. Przemysław Pietroń zajął trzecie miejsce na 100. metrów stylem dowolnym (50,70 s). To samo miejsce wypływał sobie Jakub Katana na 200. metrów stylem motylkowym (2:01,78). Siódma lokata w finale na 200. metrów stylem zmiennym przypadła Miłoszowi Świderskiemu (2:08,14).

Dobre, piąte miejsce w wyścigu crooss-country (kolarstwo górskie) zgarnął Maksymilian Matyasik (57:05). Do podium droga była jednak daleka, bo trzeci kolarz był szybszy o ponad minutę.

Sukcesem pochwalić się mogą polskie szczypiornistki, które zwyciężyły ze Słowenkami 21:18. Dla Polek to druga wygrana.

Awans do finału wyjeździli sobie na deskorolce (w streecie) Weronika Choromańska (50,03 pkt) oraz Jean Semaan (70,33 pkt).

W siatkówce panowie pokonali bez problemu (3:0) siatkarzy z Serbii. Odwrotny wynik uzyskały panie przegrywając z Węgierkami.