Iga Świątek

Iga Świątek pokonała w drugiej rundzie turnieju BNP Paribas Warsaw Open Amerykankę Claire Liu 6:2, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Lindą Noskovą z Czech.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Polka miała już w pierwszym gemie szansę na przełamanie, jednak Amerykanka zdołała się wybronić. Podobny przebieg miał drugi gem, tylko że break pointa miała Liu. Liderka rankingu WTA odrobiła jednak straty i wyrównała wynik spotkania. W kolejnych gemach Świątek dwukrotnie przełamała rywalkę, dokładając do tego wygrane gemy przy własnym podaniu. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem raszynianki 6:2.

Drugiego seta Iga Świątek rozpoczęła od dwóch przełamań i dwóch wygranych gemów przy własnym serwisie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 4:0. W piątym gemie miała kolejnego break pointa, jednak Liu wybroniła się i zdołała wygrać swojego pierwszego gema w drugim secie. To dodało Amerykance wiary, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Przełamała w kolejnym gemie Świątek, doprowadzając do wyniku 4:2. Raszynianka odpłaciła się jednak tym samym, a za chwilę zaserwowała po zwycięstwo w drugim secie 6:2 i w całym spotkaniu 2:0.

Rywalką Igi Świątek w walce o półfinał turnieju w Warszawie będzie Czeszka Linda Noskova. Mecz zaplanowano na piątek nie wcześniej niż o godzinie 17.30. Plany może jednak pokrzyżować prognozowany na ten dzień deszcz.