fot: PZPS

W swoim pierwszym spotkaniu podczas mistrzostw Europy Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały z czeską parą Miroslava Dunárová/Daniela Resova 1:2.

Początek spotkania był wyrównany i żadna z par nie potrafiła zyskać większej przewagi, a to udało się dopiero Polkom, które od stanu 9:9 zdobyły pięć punktów przy dwóch rywalek i prowadziły 14:11. Niestety po dobrze grze pojawił się zastój, który kosztował Gruszczyńską i Wachowicz utratę prowadzenia (17:14). Reprezentantki Polski nie potrafiły złapać odpowiedniego rytmu gry i przegrały pierwszego seta 17:21.

W drugim secie Polki zaczęły grać lepiej i wyszły na prowadzenie 6:3. W kolejnych akcjach przewaga Biało-Czerwonych została powiększona (10:5). Niestety podobniej jak w pierwszym secie tak i w tym zdarzył się okres słabszej gry, który wykorzystał Czeszki i zbliżyły się na jeden punkt (13:12). Po chwili Polki prowadził jednak 16:13 i do końca utrzymał przewagę i wygrały seta 21:16.

Gra w tie-breaku była bardzo wyrównana, a przy stanie dobrze zagrały w kontrze Czeszki i wyszły na prowadzenie 12:10. Do końca reprezentantki Polski nie potrafił odrobić strat i przegrały seta 13:15 i cały mecz 1:2.