Natalia Grzegorzewska

Podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim rozgrywanym w Glasgow Natalia Grzegorzewska została brązową medalistką w wyścigu cross-country w kategorii juniorek. Siódme miejsce zajęła Agnieszka Skalniak-Sójka w jeździe indywidualnej na czas.

Piątkowy dzień był udany na Mistrzostwach Świata w kolarstwie. Zarówno w tym górskim jak i w szosowym nasze reprezentantki spisały się naprawdę dobrze. Brązowy medal wywalczyła osiemnastoletnia Natalia Grzegorzewska. Juniorka bardzo dobrze pojechała cały dystans trzymając się ciągle blisko podium i rywalizując o nie z Czeszką. Ostatecznie to Polka wjechała jako pierwsza na metę i zgarnęła brązowy medal z czasem 1:09,01. Trzydzieste pierwsze miejsce zajęła Hanna Martyńska-Mazurkiewicz.

W jeździe indywidualnej na czas kobiet siódme miejsce trafiło do Agnieszki Skalniak-Sójki. Trasa liczyła 36,2 km, a meta i start ulokowane były w Stirling. Przejazd nie był łatwy (liczne zakręty, wzniesienia, podjazd przed finiszem z kostką brukową). Mimo tego nasza kolarka poradziła sobie bardzo dobrze. Jej wynik jest najlepszym osiągnięciem w polskiej historii jeśli chodzi o indywidualną jazdę na czas kobiet na Mistrzostwach Świata. Polka do podium straciła dwadzieścia sześć sekund. Na trzydziestej piątej pozycji zmagania ukończyła Marta Lach.

W wyścigu juniorek najwyżej z Polek została sklasyfikowana Martyna Szczęsna – 15. miejsce. Pięć lokat niżej uplasowała się Barbara Cywińska.