W meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Odra Opole pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0, a gola na wagę trzech punktów dla miejscowych zdobył Piotr Żemło.

W 39. minucie spotkania widzieliśmy mocne uderzenie ze strony zawodnika Podbeskidzia, Misztala, które zmierzało w samo okienko bramki. Jednak kapitalna interwencja bramkarza Odro Opole Artura  Halucha, sprawiła, że piłka nie znalazła drogi do siatki. To była chwila, która trzymała wszystkich w napięciu i podkreślała umiejętności bramkarskie Halucha.

Pierwsza połowa meczu była dosyć ospała, z niewielką liczbą akcji strzeleckich i dużą presją ze strony obu drużyn. Kibice mogli zauważyć, że zawodnicy starali się kontrolować środek boiska, ale brakowało im dynamiki i pomysłowości w kreowaniu groźnych sytuacji pod bramkami.

Druga połowa również nie zaczęła się zbyt obiecująco, aż do 76. minuty, kiedy to nagle sytuacja diametralnie się zmieniła. Groźna akcja Odry Opole zakończyła się strzałem na bramkę, który okazał się nie do obrony dla bramkarza Podbeskidzia. Bramkę zdobył Żemło po doskonałym dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego, który wpadł w pole karne rywali. Procek, bramkarz Podbeskidzia, błędnie ocenił tor lotu piłki, a Piotra Żemło zamknął akcję celnie i precyzyjnie.

W 83. minucie zawodnik Odry, Czapliński, postanowił spróbować swoich sił i oddał mocne uderzenie na bramkę. Jednak Procek, mimo chwilowej niewłaściwej oceny toru lotu piłki wcześniej, tym razem pewnie obronił strzał, co zapobiegło kolejnej bramce dla gospodarzy.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Odry Opole. Choć pierwsza połowa była ospała, to druga część spotkania dostarczyła nieco więcej akcji i emocji dla kibiców. Gol Piotra Żemło był kluczowym momentem, który zadecydował o wyniku meczu i dał Odrze trzy cenne punkty w pojedynku z faworyzowanym Podbeskidziem.