fot: PKO BP Ekstraklasa

Stal Mielec pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 3:1 w meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwoma trafieniami popisał się Koki Hinokio, a jednego gola dołożył Michał Trąbka. Gola dla Śląska w doliczonym czasie gry zdobył Erik Exposito.

Piłkę w bramce rywali już w piątej minucie umieścił Mateusz Żukowski, który wykorzystał dobre podanie od Exposito, jednak przy akcji pomógł sobie ręką i gol nie został uznany. W 11. minucie Exposito uderzył zza pola karnego niecelnie. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stali Mielec po zagraniu ręką w polu karnym Petra Schwarza. Uderzenie z jedenastu metrów Piotra Wlazłego wybronił Kacper Trelowski. Tuż przed przerwą Stal wyszła na prowadzenie po indywidualnej akcji Kokiego Hinokio, który uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza rywali.

Drugą połowę od gola rozpoczęła Stal, a dokładnie Koki Hinokio, który technicznym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Kacpra Trelowskiego. Dwie minuty później było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Trąbka. W 61. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy przechwycił Karol Borys i zdecydował się na strzał, który minął bramkę rywali. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a strzały Patryka Szwedzika zostały dwukrotnie zablokowane. W doliczonym czasie gry bramkę z rzutu karnego dla przyjezdnych zdobył Erik Exposito. W doliczonym czasie gry groźnie uderzał głową Meriluoto, a piłkę na rzut rożny wybił Trelowski.