Rafał Gikiewicz zadebiutował w barwach Ankaragücü w meczu otwarcia tureckiej ekstraklasy przeciwko Kasımpaşa. Niestety, Ankaragücü przegrało to spotkanie 2:3 (0:1), a polski bramkarz rozegrał całe spotkanie.

Nowy bramkarz Ankaragücü po raz pierwszy musiał wyciągnąć piłkę z siatki po bramce strzelonej przez Aytac Kara po upływie 30. minut gry. W drugiej połowie Kasımpaşa kontynuowała swoje ataki, a Mamadou Fall podwyższył prowadzenie.

Ankaragücü jednak nie poddało się i zdołało doprowadzić do remisu. Efkan Bekrioglu oraz Renaldo Cephas zdobyli bramki dla swojej drużyny, lecz niestety nie udało się utrzymać wyniku. W ostatnich minutach doliczonego czasu Mortadha Ben Ouanes zdobył spektakularną bramkę z daleka. Niestety, Gikiewicz nie był w stanie obronić tego strzału. Mimo kilku udanych interwencji, doświadczony bramkarz będzie wspominał debiut z pewnym zawodem.