Dziś rozpoczął się turniej Beach Pro Tour Elite16 w Hamburgu. Do gry przystąpiły dwie polskie pary. Piotr Kantor i Jakub Zdybek awansowali do głównej drabinki, a Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz musiały pogodzić się z odpadnięciem.

Zacznijmy od tych dobrych informacji. Kantor i Zdybek w pierwszej rundzie kwalifikacji trafili na Szwajcarów Marco Krattigera & Floriana Breera. Pojedynek trwał trzy sety, ale ostatecznie górą wyszli z niego Polacy. O ile pierwsza i trzecia partia nie sprawiły większych problemów Kantorowi i Zdybkowi to w drugiej po czterech blokach Krattigera było naprawdę niebezpiecznie. Całe szczęście polscy siatkarze plażowi w ostatnim secie wrócili do swojej skutecznej gry i zameldowali się w drugiej rundzie kwalifikacji.

W niej wystarczyły dwa sety do pokonania Włochów Daniele Lupo & Enrico Rossi. W pierwszym jednak Kantorowi i Zdybkowi nie mogło być do śmiechu. Panowie bardzo długo rywalizowali i nie mogli odskoczyć na chociaż dwa oczka. To samo było po drugiej stronie siatki, przez co set się przedłużał. Ostatecznie po grze na przewagi wygrali polscy reprezentanci 30:28. Druga partia była zdecydowanie bardziej ”lajtowa”.  Polacy zbudowali sobie przewagę, a Włosi kompletnie stracili rytm gry i nie potrafili tej zaliczki zniwelować. Tym samym Kantor i Zdybek zdominowali seta zwyciężając 21:11 i w całym meczu 2:0, co dało im awans do głównej drabinki turnieju rozgrywanego w niemieckim Hamburgu. Łącznie Kantor w obu setach zapisał na swoim koncie czterdzieści sześć punktów, a Zdybek trzydzieści siedem.

Jutro o godzinie 14:00 polski duet w grupie C zmierzy się z parą katarską Cherifem & Ahmedem Tijanem.

O wiele gorzej poszło Jagodzie Gruszczyńskiej i Aleksandrze Wachowicz. Nasze panie w pierwszej rundzie mierzyły się z Chinkami Jie Dong & Fan Wang. Polskie siatkarki po trzysetowym boju zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, głównie dzięki serwisowi, bo w ataku i bloku to Azjatki dominowały. W kolejnej fazie Gruszczyńska i Wachowicz stanęły naprzeciwko Włoszek Valentiny Gottardi & Marty Menegatti. Polki nie miały tutaj zbyt dużo do powiedzenia. Przede wszystkim popełniały zbyt wiele błędów własnych, żeby nawiązać walkę z Włoszkami, i niestety przegrały 0:2. Nasze reprezentantki zakończyły zmagania na siedemnastym miejscu.