Hubert Hurkacz pokonał w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati Australijczyka Alexeia Popyrina. Polak po raz drugi w karierze zagra w półfinale zawodów rangi Masters 1000.

Przebieg pierwszego seta układał się po myśli Hurkacza, który już w pierwszej nadarzającej się sytuacji przełamał rywala, wykorzystując piątego break pointa. Najlepszy polski tenisista ponownie wygrał gema przy serwisie rywala i wyszedł na prowadzenie 5:0. Ostatecznie popularny Hubi wygrał pierwszego seta 6:1.

Drugi set był bardziej wyrównany i żaden z tenisistów nie potrafił przełamać rywala. Popyrin zaczął dobrze serwować i Hurkacz nie zdobywał już tak łatwych punktów jak to miało miejsce w poprzednim secie. O ostatecznym zwycięstwie i jak się okazało, całym meczu zdecydował tie-break, w którym lepszy okazał się Wrocławianin.