Piątkowe rozgrywki grupowe Mistrzostw Europy U20 w siatkówce plażowej odbywały się w Rydze. Biało-czerwoni startowali imponująco, osiągając świetne wyniki w drugim dniu rywalizacji.

Para Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio odniosła dwie wygrane, a Filip Lejawa i Szymon Beta zdobyli jedno zwycięstwo. Obydwie drużyny kontynuują swoje triumfy, kończąc fazę grupową z imponującym bilansem wygranych spotkań i awansem do 1/8 finału.

W pierwszej partii rywalizacja była wyrównana, przy czym para z Mołdawii skutecznie broniła się blokiem, zdobywając przewagę 16-14. Niemniej jednak biało-czerwoni, wykazujący się efektywnym atakiem (67% skuteczności), zdołali odrobić straty i zakończyć seta wynikiem 21-19. Szymon Beta zapisał na swoim koncie aż szesnaście punktów.

W drugim secie to już pełna dominacja Polaków, którzy pewnie prowadzili 8-4. Filip Lejawa imponował stuprocentową skutecznością w ataku (9/9), zaś Szymon Beta z powodzeniem przeprowadził aż trzy udane bloki.

Lejawa/Beta – Usatov/Didorciuc 2:0 (21:19, 21:16)

Nasze siatkarki kontynuowały swoją imponującą serię zwycięstw w piątek. W meczu o pierwsze miejsce w grupie E, Polki pewnie pokonały szwajcarski duet Bossart/Kernen. Skuteczny atak (65% skuteczności) pomógł im wygrać pierwszy set 21-18, w którym Ciężkowska zdobyła dwanaście punktów.

Kolejna partia również była udana. Biało-czerwone prowadziły 8-2 i wygrały końcowo 21-15. W całym meczu Ciężkowska zdobyła dwadzieścia punktów (16 ataków – 64% skuteczności i 4 asy), a Łunio dziesięć punktów (8 ataków – 73% skuteczności i 2 asy). To dało im awans do 1/8 finału.

Ciężkowska/Łunio – Bossart/Kernen 2:0 (21:18, 21:15)

Filip Lejawa i Szymon Beta zdeterminowali się i wygrali pierwszy set 21-16 (79%). Następnie rywalizacja stała się bardziej zacięta. Beta uzbierał dwanaście punktów. Mecz zakończył się wynikiem 32-20, po grze na przewagi, co doprowadziło do awansu biało-czerwonych do 1/8 finału.

Frobel/Wust – Lejawa/Beta 0:2 (16:21, 30:32)