fot: nkaluminij.net

NK Aluminij Kidricevo po dramatycznym spotkaniu przegrał na własnym stadionie w meczu 5. kolejki słoweńskiej ekstraklasy z Olimpią Ljubljana 4:5. Daniel Skiba otworzył wynik meczu w 2. minucie, zdobywając tym samym swoją pierwszą ligową bramkę w sezonie.

22-letni Daniel Skiba grał od początku meczu i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie. Goście doprowadzili do remisu już w 6. minucie, a bramkę na 1:1 strzelił Rui Pedro. Aluminij Kidricevo po raz drugi wyszedł na prowadzenie w 24. minucie, a autorem trafienia został Artem Bliyi.

Prawdziwy kalejdoskop zdarzeń kibice oglądali w drugiej połowie. Lider słoweńskiej ekstraklasy w krótkim odstępie czasu strzelił dwa gole. W 58. i w 59. minucie goście za sprawą Pedro Lucasa Schwaizera prowadzili w meczu 3:2. Gospodarze po golach: Gaspera Jovana w 74. minucie i Marko Bresta w 77. minucie, ponownie wyszli na prowadzenie 4:3, ale nie utrzymali tego do końca meczu. Kluczowe bramki w meczu padły w 82. oraz w 87. minucie. Autorami trafień zostali: Nemanja Motika oraz Mustafa Nukić.

Olimpia wygrała mecz 5:4 i objęła prowadzenie w słoweńskiej ekstraklasie. Drużyna polskiego napastnika w lidze zajmuje 5. miejsce z dorobkiem czterech punktów i ośmioma strzelonymi golami. W najbliższej kolejce Aluminij Kidricevo zmierzy się na wyjeździe z Murą zajmującą w ligowej tabeli po sobotnich meczach 9. miejsce.