Jan Zieliński i Hugo Nys

Dobrze wygląda gra Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w turnieju deblowym ATP 250 w Winston-Salem. Dziś w nocy pokonali oni Gonzalo Escobara oraz Aleksander Niedowiesowa 2:0.

W pierwszym secie duet polsko-monakijski przełamywał rywali dwukrotnie. Najpierw zrobił to w drugim, a potem w czwartym gemie. W międzyczasie Zieliński i Nys zostali odłamani w trzecim. Na więcej jednak parę Escobar&Niedowiesow nie było stać. Szansę na trzeci odbiór podania w siódmym gemie mieli Polak i Monakijczyk, ale nie wykorzystali jej. Końcowo wygrali seta 6:3 po pierwszym setbolu.

Drugi set poszedł jeszcze lepiej niż pierwszy. Zieliński i Nys tym razem nie dali sobie odebrać podania ani razu, a sami zrobili to dwukrotnie (w trzecim i dziewiątym gemie). Gonzalo Escobar oraz Aleksander Niedowiesow ani razu nie wypracowali sobie okazji do przełamania i musieli uznać wyższość Polaka i Monakijczyka w tym secie 6:3 oraz w całym meczu 2:0.

W półfinale Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają z Nathanielem Lammonsem/Jacksonem Withrowem lub Simone Bolellim/Mate Pavicem.