Łukasz Gutkowski
Foto: magazynsportowiec.pl

Reprezentanci Polski przystąpili do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym. W eliminacjach kobiet uczestniczyły trzy polskie pięcioboistki: Anna Maliszewska, Ewa Pydyszewska i Natalia Dominiak, a u panów: Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski oraz Sebastian Stasiak.

Anna Maliszewska zaprezentowała się bardzo dobrze na planszy szermierczej i zakończyła eliminacje jako wiceliderka klasyfikacji, zdobywając 257 punktów. Jej przewaga nad rywalkami i dobry wynik w pływaniu (2:21,12) dały jej pewne miejsce w ścisłej czołówce. Skuteczność na strzelnicy i moc w laser run pozwoliły jej natomiast awansować do półfinału. Polka linię mety przekroczyła jako trzecia.

Ewa Pydyszewska była bardzo blisko awansu, ale ostatecznie brakło jej do tego 8 punktów. Dobry wynik w szermierce (7. miejsce – 229 pkt) i udane pływanie (2:23,06) nie wystarczyło aby znaleźć się w pierwszej dwunastce. Ostatecznie w laser run zajęła 15. miejsce i pozbawiła się szans na przepustkę do półfinału.

Natalia Dominiak zdobyła 208 punktów w szermierce. Jej 15. miejsce, po tej konkurencji wymagało odrobienia strat w kolejnych dyscyplinach. Pomimo wysiłku, przewaga rywalek okazała się zbyt duża. Na pływalni Polka osiągnęła czternasty czas (2:19,63), a w biegu połączonym ze strzelaniem była dwudziesta. Końcowo Natalia zakończyła rywalizację na 18. miejscu.

W czwartek, w eliminacjach mężczyzn wystąpili: Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak. Kasperczak zajmował 16. miejsce po rundzie szermierki (208 pkt), a po pływaniu przesunął się na 15. pozycję (2:04,51). Pomimo dobrej serii strzałów, i niezłego biegu nie udało mu się awansować do półfinału. Polak ukończył rywalizację na piętnastej lokacie.

Łukasz Gutkowski zajmował 7. miejsce po szermierce (236 pkt) i utrzymał się w czołówce po pływaniu (2:04,67). Dzięki skutecznemu strzelaniu (trzeci najlepszy wynik na strzelnicy) i biegowi awansował do półfinału, kończąc eliminacje jako dziewiąty.

Niestety, rywalizacja w wykonaniu Sebastiana Stasiaka zakończyła się po rundzie szermierki. Polak nabawił się urazu żeber, który nie pozwolił mu kontynuować zawodów.

To był intensywny dzień eliminacji. Dobrą wiadomością jest to, że dwójka reprezentantów  Polski – Łukasz Gutkowski i Anna Maliszewska, zdołali awansować do półfinałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!