Hurkacz

Hubert Hurkacz już w pierwszej rundzie US Open miał trudności z pokonaniem Szwajcara Marca-Andrea Hueslera (ATP. 97). W porę jednak się obudził i ze stanu 0:2 doprowadził do zwycięstwa 3:2.

Pierwsze dwa sety zapowiadały porażkę Hurkacza już na inaugurację wielkoszlemowego turnieju US Open. Polak jednak nie poddał się łatwo i wyrwał zwycięstwo w kolejnych trzech partiach.

Najpierw ”Hubi” przegrał własny serwis (już w otwierającym gemie), a potem nie potrafił do samego końca przełamać swojego rywala. Miał na to szansę w ósmym i dziesiątym gemie, ale ani razu z niej nie skorzystał, przez co przegrał pierwszą partię 4:6.

W drugim secie gra była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści pewnie wygrywali gemy przy swoich serwisach. Okazji na przełamanie było jak na lekarstwo. Pierwsza taka trafiła się w jedenastym gemie i została wykorzystana przez Hueslera. Hurkacz nie zdążył się już przeciwstawić w tej partii i przegrał ją 5:7.

Polak ocknął się dopiero w trzecim secie. Mimo, że szybko stracił podanie to chwilę później odłamał przeciwnika. Ponowna okazja do tego nadarzyła się w szóstym gemie, ale nic z tego nie wyszło dobrego dla wrocławianina. W dziewiątym gemie to polski tenisista został przełamany i sytuacja była mocno nieciekawa. Całe szczęście Hurkacz dobrze zareagował i w kolejnym gemie wygrał do zera ze Szwajcarem. O końcowym wyniku tego seta musiał decydować tie-break. W nim ”Hubi” poradził sobie znakomicie zwyciężając bez straty punktu 7-0.

Od tego momentu gra Hurkacza zaczęła wyglądać już naprawdę bardzo obiecująco. W czwartym secie nasz tenisista poradził sobie koncertowo przełamując rywala w trzecim, a potem dziewiątym gemie. Dzięki temu wygrał 6:3.

Jeszcze lepiej było w piątym. Tym razem Polak oddał tylko jednego gema rywalowi przy jego podaniu, a pozostałe zgarnął sam (w tym dwa przełamujące). Hurkacz ostatniego, siódmego gema zwyciężył bez straty punktu wykorzystując od razu pierwszego setbola doprowadzając do wygranej 6:1 i w całym meczu pierwszej rundy 3:2.

W drugiej rundzie Hubert Hurkacz zagra z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (ATP. 123)