fot: readastonvilla.com

Matty Cash strzelił jedną z trzech bramek dla Astona Villi Birmingham w rewanżowym meczu eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji. Polak na listę strzelców wpisał się w 61 minucie. Gospodarze pokonali FC Hibernian 3:0 (2:0).

Aston Villa Birmingham miał wysoką, bo aż pięciobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania. Mecz rewanżowy 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji dla angielskiej drużyny był tylko formalnością. Gospodarze nie zrezygnowali jednak ze strzelania bramek szkockiemu przeciwnikowi. Pierwszego gola miejscowi strzelili już w 11. minucie. Autorem trafienia został John Duran. Kolumbijczyk wykorzystał podanie Torresa.

Piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca do zakończenia pierwszej połowy podwyższyli rezultat. Drugi gol został strzelony w 34. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bailey. Od początku drugiej połowy na placu gry pojawił się reprezentacyjny obrońca Matty Cash. Polak szybko odwdzięczył się zaufaniem, poprawiając bramkowe osiągnięcie gospodarzy w 61. minucie. Gospodarze w dwumeczu strzelili osiem bramek pewnie, awansując do fazy grupowej Ligi Konferencji. Na uwagę zasługuje fakt, że w składach obydwu drużyn na ławkach rezerwowych znalazło się trzech utalentowanych bramkarzy: Boruc w Hibernainie, a w Astonie Villi: Marshall oraz Zych.