Jako pierwsza z polskiej ekipy na pomoście w Rijadzie pojawiła się debiutująca na Mistrzostwach Świata seniorów Oliwia Drzazga. Polska sztangistka zajęła odległą dwudziestą drugą lokatę.

Trzeba uczciwie przyznać, że rola Drzazgi (kat. 49 kg) nie była prosta. Nasza zawodniczka musiała mierzyć się nie tylko ze stresem związanym z debiutem w Mistrzostwach Świata seniorów, ale też z faktem, że jako pierwsza z biało-czerwonych stanęła na pomoście. Nikt nie oczekiwał jednak, że z grupy C uda jej się wywalczyć nie wiadomo jak dobre miejsce. Oliwia Drzazga reprezentująca UMLKS Radomsko w dwuboju osiągnęła 165 kg na co złożyło się 75 kg. wyrwane i 93 kg. podrzucone. To dało jej szóste miejsce w grupie C. Po dołożeniu wyników z B i A nasza sztangistka zakończyła udział na MŚ dwudziestą drugą pozycją.

Kolejny polski reprezentant – Piotr Kudłaszyk (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl) stanie do rywalizacji w grupie B, w najbliższą sobotę, w kategorii 73 kg.