Nie tak z pewnością wyobrażali sobie swoje mecze deblowe w ćwierćfinale Jan Zieliński i Magda Linette. Niestety wraz z swoimi parami musieli uznać wyższość rywali. Ich odpadnięcie zakończyło zmagania polskich tenisistów w US Open.

Jako pierwsze na kort wyszły Magda Linette i Bernarda Pera mierząc się z Jennifer Brady oraz Luisą Stefani. Uczciwie trzeba przyznać, że to ich rywalki były faworytkami i udźwignęły tego presję wygrywając 2:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Oba duety przełamały się tylko po razie i grały naprawdę dobry tenis. Tak dobry, że o końcowym wyniku inaugurującej partii musiał decydować tie-break. W nim forma Linette i Pery momentalnie uleciała. Polka i Amerykanka bardzo ułatwiły zadanie Brady i Stefani przegrywając wysoko 1-7 tracąc przy tym trzykrotnie własne podanie.

W drugim secie Linette i Pera zebrały się w sobie i wróciły do niezłej gry. Udowodniły to dwoma odbiorami podania w drugim i ósmym gemie. Co więcej miały też na to szansę w czwartym, ale ostatecznie nie udało im się jej wykorzystać. Ich przeciwniczki zdołały przełamać tylko raz, choć też nie można im było odmówić do tego okazji. Końcowo jednak to polska i amerykańska tenisistka popełniły mniej błędów wygrywając 6:3.

W trzeciej partii Brady i Stefani odkuły się za drugą robiąc to samo co Linette i Pera. Sprawę załatwiły już w początkowych gemach dwa razy wznosząc się na wyżyny i  odbierając serwis Polce i Amerykance. Mimo przełamania do zera w pierwszym gemie duet z polską tenisistką na więcej nie mógł liczyć. Amerykanka i Brazylijska wykorzystały od razu pierwszego meczbola zwyciężając 6:3 i w całym spotkaniu 2:1.

Z grą w US Open pożegnali się też Jan Zieliński i Hugo Nys. Ich rywale Ivan Dodig i Austin Krajicek okazali się lepsi po dobrych dwóch godzinach pojedynku wygrywając 2:1.

Pierwszy set rozstrzygnęło jedno przełamanie w piątym gemie, które wylądowało na koncie Chorwata i Amerykanina. Nys i Zieliński nie potrafili ugrać niczego dla siebie przy cudzym serwisie przez co przegrali 4:6.

W drugiej partii się to zmieniło. Tym razem przełamywani dwukrotnie byli Dodig i Austin, co nie dawało im szans na nawiązanie jakiejkolwiek większej walki. Chorwat i Amerykanin nie potrafili doprowadzić nawet do breaków i polegli 2:6.

Wszystko zmieniło się w ostatnim secie, kiedy Nys i Zieliński zdołali się jeszcze obronić w piątym gemie, ale w siódmym i dziewiątym byli bezradni ulegając przełamaniom. To nie wróżyło niczego dobrego i faktycznie wynik końcowy 3:6 w secie i 1:2 w całym meczu przesądził o odpadnięciu duetu Jan Zieliński & Hugo Nys.

1/4 finału debla US Open:

Jennifer Brady/Luisa Stefani – Magda Linette/Bernarda Pera 2:1 (7:6 [7-1], 3:6, 6:3)

Ivan Dodig/Austin Krajicek – Jan Zieliński/Hugo Nys 2:1 (6:4, 2:6, 6:3)