Foto: pztw.pl

Rewelacyjny dzień miał dziś miejsce głównie za sprawą męskiej czwórki podwójnej, która nie dość, że wywalczyła awans do finału to jeszcze zapewniła sobie występ na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 

Mistrzostwa Świata w wioślarstwie nabierają rozpędu i coraz więcej wiadomo już w kontekście potencjalnych medali jak i kwalifikacji olimpijskich. Dziś świętować bilet do Paryża może czwórka podwójna. Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup wygrali swój półfinał (06:16,01) i awansowali do wyścigu medalowego. Dzięki temu właśnie mogą być pewni przepustki olimpijskiej. Na straconej pozycji w kwestii kwalifikacji nie są jeszcze Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Nasze panie (07:31,35) co prawda przegrały pojedynek z Chinkami o awans do finału, ale trafiły do finału B, z którego również jedna (ta zwycięska) osada będzie mogła się cieszyć z kwalifikacji olimpijskiej. W finale B popłyną również Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza. Panowie ścigali się w tej samej konkurencji co Radosz i Wełna. Początek mieli wyborny, ale z upływem dystansu osłabli i zafiniszowali w półfinale na szóstej lokacie (07:00,79). Jeśli chcą myśleć o awansie na igrzyska olimpijskie muszą wygrać finał B. W czwórce bez sterniczki Polki rywalizowały w następującym zestawieniu: Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann. Polskie wioślarki w półfinale były piąte (07:20,10), co daje prawo występu w finale B, i walkę w nim o zwycięstwo, a co za tym idzie przepustkę olimpijską.

Bez problemu ze sztuką awansu do finału poradził sobie w jedynce wagi lekkiej Artur Mikołajczewski wygrywając swój półfinał (07:44,19). Tego samego nie można powiedzieć o Zuzannie Jasińskiej, która uplasowała się na czwartym miejscu w półfinale i czeka ją tylko finał B.

W finałach D wystąpią: Martyna Jankowska i Barbara Jęchorek (dwójka bez sterniczki), Jerzy Kaczmarek i Emilian Jackowiak (dwójka bez sternika), a w C Konrad Domański i Piotr Płomiński (dwójka podwójna) oraz Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska (dwójka podwójna kobiet). Na dwudziestym piątym miejscu zmagania na Mistrzostwach Świata zakończyła Marta Wieliczko po wygranej w finale E (07:59,56).

Poprzedni artykułEl. Euro2024: Ciężka przeprawa Polaków z Wyspami Owczymi. Gole Roberta Lewandowskiego uratowały komplet punktów
Następny artykułZnamy wszystkich rywali Polaków w grze o IO Paryż 2024

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!