Foto: polswim.pl

Jeśli mamy gdzieś upatrywać szansy medalowej podczas Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu to w Ewie Wronie bądź sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Aktualnie możemy cieszyć się z szóstego miejsca sztafety oraz siódmego Szymona Misiaka. 

W czwartek pozytywny akcent otrzymaliśmy ze strony polskiej sztafety 4×200 metrów stylem dowolnym w zestawieniu: Kacper Płoszka, Mikołaj Filipiak, Julina Świderski i Adam Zdybel. Panowie w eliminacjach byli siódmi, dzięki czemu awansowali do finału. Tam przez chwilę byli nawet czwarci, ale ostatecznie poprawili swoją lokatę o jedno miejsce w stosunku do eliminacji kończąc mistrzostwa na wysokiej szóstej pozycji (7:21.88). Dobre nastroje kibice mogli mieć też po występie Szymona Misiaka w eliminacjach (24,61 s. – trzynasta lokata) a później w półfinale na 50 metrów stylem motylkowym (24,06 s. – nowy rekord życiowy i awans z piątym czasem do finału).

W kwalifikacjach na 50 metrów stylem grzbietowym pokazała się Gabriela Król. Polska pływaczka z czasem 30,09 s. uplasowała się na dopiero trzydziestym miejscu, bez szansy na przepustkę do dalszej fazy zmagań.

Dziś w finale Misiak już nie dał rady poprawić życiówki zajmując siódmą pozycję (24.27 s). Przed medalowym wyścigiem popłynął jeszcze w eliminacjach na 100 metrów stylem dowolnym wykręcając czas – 50,07 s. W półfinale już tak dobrze nie było (50,41 s), i Polak musiał zakończyć zmagania na piętnastej pozycji. Na 100 metrów stylem motylkowym z każdym startem lepsza była Paulina Cierpiałowska, która do półfinału dostała się z dopiero czternastym wynikiem. W 1/2 finału zdecydowanie się poprawiła docierając do mety na jedenastym miejscu i bijąc swój rekord życiowy. Od dziś wynosi on 1:00,24. Na eliminacjach rywalizację zakończyli: Adam Zdybel na 100 metrów stylem dowolnym (28. pozycja – 51,37 s), Julia Kulik na 50. metrów stylem dowolnym (34. miejsce – 26,95 s) oraz Gabriela Król na 100. metrów stylem motylkowym (18. lokata – 1:01,32). Ostatnia z wymienionych była najbliżej szczęścia. O braku przepustki przesądziło siedem setnych sekundy.

Poprzedni artykułMEJ w judo: Martyna Glubiak osłodziła brązowym krążkiem nienajlepszy początek w wykonaniu Polaków!
Następny artykuł[FOTORELACJA] El. EURO2024: Polska- Wyspy Owcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!