Foto: pztw.pl

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata w wioślarstwie przyniósł dwa brązowe medale dla polskiej reprezentacji. Zostały one zdobyte przez męską czwórkę podwójną oraz parawioślarski mikst. Mimo dwóch okazji na przepustkę olimpijską w finałach B żadnej z nich nie wykorzystały nasze osady.

Najpiękniejszym momentem soboty było z pewnością wywalczenie brązowego medalu przez Dominika Czaję, Fabiana Barańskiego, Mirosława Ziętarskiego i Mateusza Biskupa. Obrońcy tytułu mistrzowskiego przez długi czas płynęli na drugim miejscu, za Holendrami. Pod koniec gwałtownie przyśpieszyła osada Włoska i to ona na finiszu pokonała jeszcze biało-czerwonych. Ostatecznie nasi panowie zajęli trzecie miejsce (05:55.02).

Równie pięknym akcentem był brązowy krążek wywalczony przez Jolantę Majkę i Michała Gadowskiego w mikście. Parawioślarze do samego końca rywalizowali z Holendrami o miejsce na podium, i udało im się je wyrwać (09:05,13).

Szansę na kwalifikację olimpijską w finałach B zaprzepaścili: Martyna Radosz i Katarzyna Wełna w dwójce podwójnej wagi lekkiej (drugie miejsce – 07:04:44), Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza w tej samej kategorii co panie (piąta lokata – 06:32,56) oraz Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann w czwórce bez sterniczki (szósta pozycja – 06:52,65). Warto odnotować też wygraną w finale C czwórki bez sternika w składzie: Łukasz Posyłajka, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski (05:58.76). To końcowo pozwoliło zostać im sklasyfikowanym na trzynastym miejscu.

Gorzej w finałach D poszło Martynie Jankowskiej i Barbarze Jęchorek w dwójce bez sterniczki (trzecia pozycja, a końcowo dwudziesta pierwsza) i Jerzemu Kaczmarkowi i Emilianowi Jackowiakowi w dwójce bez sternika (szósta lokata i końcowo dwudzieste czwarte miejsce).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!