Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce w prestiżowym wyścigu Tour de Romandie rozgrywanym w dniach 15-17. września. Do klasyfikacji UCI polska kolarka wywalczyła 320 punktów, a do zwyciężczyni straciła zaledwie sześć sekund.

Wyścig zaliczany do World Touru składał się z trzech etapów. Na pierwszym najlepsza z polskich reprezentantek uplasowała się na dwudziestym czwartym miejscu. Mało co więc wskazywało na to, że będzie się ona liczyć w kontekście walki o podium klasyfikacji generalnej Tour de Romandie Feminin. Na drugim z nich Katarzyna Niewiadoma przypomniała mocno o swojej obecności stając na drugim stopniu podium i finiszując tuż za Demi Vollering, do której straciła zaledwie dwie sekundy.

Ostatni z etapów liczył niewiele ponad 130 km. Najlepsza okazała się w nim Liane Lippert z Movistar Team z czasem 03:18:31. Polka była drugą najszybsza wśród zawodniczek ze swojego zespołu – CANYON SRAM Racing. Szóstą lokatę w wyścigu zajęła jej klubowa koleżanka Demi Vollering pieczętując tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej z czasem 10:12:50. Niewiadoma do mety dotarła tuż za Vollering, na siódmej lokacie i obroniła swoje miejsce na drugim stopniu podium w klasyfikacji końcowej trzyetapowego wyścigu. Drugą reprezentantką Polski, która zameldowała się na mecie, na trzydziestej piątej pozycji była Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Ostatecznie dało jej to 42. miejsce w klasyfikacji generalnej.