Anhelina Łysak
Foto: zapasy.org.pl

Nareszcie możemy przekazać lepsze informację z zapaśniczych Mistrzostw Świata odbywających się w Belgradzie. Anhelina Łysak (kat. 57 kg) dotarła aż do ćwierćfinału. Mimo przegranej Polka wystąpi jeszcze w repasażu i powalczy o znalezienie się w strefie medalowej. 

Anhelina Łysak swoją drogę do 1/4 finału rozpoczęła od pokonania Kenijki Mary Naliaki. Potrzebowała do tego zaledwie trzynastu sekund kładąc Afrykankę na plecy. W kolejnej rundzie natrafiła na Kanadyjkę Hannah’e Taylor, z którą również błyskawicznie się rozprawiła. Tym razem zajęło jej to siedemdziesiąt cztery sekundy. Polska zapaśniczka zastosowała na niej tą samą technikę co na Naliaki. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość Japonki Tsugumi Sakurai, która zwyciężyła wysoko 7:0, i dotarła do samego finału. Tym samym szczęście uśmiechnęło się do polskiej reprezentantki, która dostanie jeszcze szansę występu w repasażu.

Na rundzie kwalifikacyjnej zmagania zakończyła druga z polskich reprezentantek – Anna Łukasiak, w kategorii 50 kg. Polka przegrała z Ukrainką Oksaną Livach 1:2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!