Popiela, Pasiut, Polaczyk
Foto: canoeicf.com

Pierwszy dzień rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym i kayak crossie w Londynie przyniósł od razu brązowy krążek dla polskiej reprezentacji. Szczęśliwcami, którzy go zdobyli są Michał Pasiut, Mateusz Polaczyk i Dariusz Popiela. 

Poza emocjami związanymi z medalami w Londynie czekają nas też te dotyczące kwalifikacji olimpijskich na igrzyska w Paryżu. Pierwszego dnia skupialiśmy się jednak na zmaganiach drużynowych.

Na inaugurację imprezy globu zaprezentowały się w spływach trzy polskie drużyny. Jedna z nich dostarczyła nam brązowy medal. Mowa o mężczyznach w K1-Mx3 w następującym zestawieniu: Michał Pasiut, Mateusz Polaczyk oraz Dariusz Popiela. Mimo zebranych dwóch punktów karnych ich końcowy rezultat (95,23 s) pozwolił na zajęcie bardzo dobrego trzeciego miejsca.

Słabiej spisali się kanadyjkarze w składzie: Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch. Nasi panowie uplasowali się na ósmej lokacie bez karnych sekund, ale jednocześnie ze słabym czasem przejazdu (103,45 s).

Pozycja wyżej należała do kajakarek. Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska wyłapały dwie karne sekundy za potrącenie jednej z barierek, przez co nie mogły powalczyć o lepszy wynik (115,92 s).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!