Przygoda deblowa Magdy Linette i Moyuka Uchijimy zakończyła się na ćwierćfinale. Polka i Japonka zostały pokonane w WTA 250 w Guanzhou przez gospodynie Hanyu Guo oraz Xinyu Jiang 0:2.

Niewiele ponad godzinę trwało starcie deblowe 1/4 finału w Chinach. Już w pierwszym secie Linette i Uchijima nie potrafiły utrzymać własnego serwisu aż trzykrotnie oddając go przeciwniczkom. Te zrobiły z tego użytek. Same też nie były bezbłędne dając się dwukrotnie przełamać. Mimo tego Chinki wygrały 7:5 korzystając z pierwszej piłki setowej.

W drugim secie o zwycięstwie Guo i Jiang przesądził drugi i szósty gem. To właśnie w nich gospodynie zdołały doprowadzić do odbioru podania. Linette i Uchijima były w stanie odpowiedzieć tylko na jedno z nich odłamaniem, przez co końcowo przegrały 3:6 i w całym meczu 0:2.